Żyletka do pięt to popularne akcesorium, które z powodzeniem wykorzystuje się do pielęgnacji stóp. Bez względu na to, czy walczymy z odciskami, nagniotkami lub suchą i popękaną skórą — to właśnie żyletka zagwarantować nam może oczekiwane efekty. W tym artykule podpowiemy, jak jej używać i czym charakteryzuje się dobrej jakości żyletka. Zapraszamy do lektury.

Żyletka do stóp — czy to jest bezpieczne?

Żyletka kojarzy nam się z czymś ostrym, co w niewłaściwych rękach może spowodować więcej szkody niż pożytku. Profesjonalne żyletki do stóp powstały z myślą o skuteczności i bezpieczeństwie. Ostre, a zarazem delikatne i precyzyjne ostrze służy do usunięcia zrogowaciałego naskórka, który pozwala stopom odzyskać gładkość i zdrowy wygląd. W skład profesjonalnych ścinaków, bo tak też mówi się na te gadżety, wchodzi nie tylko ostrze, ale także ergonomiczny uchwyt pozwalający na łatwe i wygodne manewrowanie.

Ścinak do pięt doskonale radzi sobie zwłaszcza z twardym naskórkiem nagromadzonym na piętach. Korzystanie z niego wymaga jednak pewnej wprawy — by przez przypadek nie uszkodzić skóry. Zaleca się używanie ścinaka po wcześniejszym dokładnym namoczeniu stóp. Żyletki można w dowolnym momencie dezynfekować i w razie potrzeby wymienić. Przypominamy, że tylko dobrej jakości ostrze i regularna ich wymiana gwarantuje precyzyjną pielęgnację.

Jak używać żyletki do pięt?

Tak jak wcześniej wspomniano, korzystanie z żyletki do pięt jest szybkie i łatwe, ale wymaga pewnych umiejętności. Przed przystąpieniem do zabiegu należy namoczyć stopy w ciepłej wodzie, tak, by skutecznie zmiękczyć naskórek. Następnie należy delikatnie przesuwać żyletką po zrogowaciałych obszarach na stopach (najlepiej pod kątem 45 stopni). Tutaj należy być ostrożnym, by zbyt mocno nie dociskać i nie narażać się na przypadkowe skaleczenia.
Na koniec po usunięciu zrogowaciałej skóry zaleca się nawilżyć stopy kremem lub balsamem. Warto wybierać produkty dedykowane do stóp, które zawierają moc składników odżywczych pozwalających utrzymać skórę gładką przez długi czas. 

Żyletka do pięt — jaką wybrać?

Wybierając ten produkt, należy wziąć pod uwagę:

  • Bezpieczeństwo użytkowania — dostępne na rynku ścinaki do pięt wyposażone są w różne zabezpieczenia w postaci osłonek, gumowych pasków, które mają za zadanie ochronę przed skaleczeniem.
  • Jakość ostrzy — dobrej jakości żyletka do pięt charakteryzuje się ostrym i trwałem ostrzem. Dzięki temu skutecznie usunie zrogowaciały naskórek nawet przy pierwszym pociągnięciu bez potrzeby powtarzania czynności.
  • Ergonomiczny kształt — gwarantuje, że narzędzi dobrze leży w dłoni i zapewnia szybkie i łatwe manewrowanie.
  • Higiena — żyletkę do pięt powinno się łatwo demontować z rękojeści, by na bieżąco ją czyścić lub w razie potrzeby wymienić. Warto pamiętać, że skrobak należy dokładnie umyć po każdym użyciu z zalegających zanieczyszczeń. 

Ile kosztują żyletki do pięt? Koszt żyletki wraz ze ścinakiem to zwykle kilkadziesiąt złotych. Producenci często sprzedają żyletki w opakowania po kilka sztuk, a ich cena uzależniona jest m.in. od marki, ilości sztuk w opakowaniu oraz materiału wykonania.

Wybór żyletki do pięt podobnie jak innych akcesoriów do stóp to często kwestia indywidualnych preferencji, potrzeb i efektów, jakie chcemy uzyskać. Na rynku oprócz żyletek dostępne są m.in. tarki i pilniki, które podobnie jak ścinaki dbają o to, by móc sprawnie usunąć zrogowaciały naskórek. Wybierając konkretny produkt, warto kierować się subtelną opinią lub zasięgnąć porady podologa, który pomoże wybrać optymalne rozwiązanie i odpowie na wszystkie nurtujące pytania.